Powitanie Wiosny 21.03.2018

POWITANIE WIOSNY

21 marca 2018 roku dzieci z naszego przedszkola uroczyście powitały Wiosnę. W tym dniu przedszkolaki zebrały się razem, aby wspólnie świętować „Powitanie Wiosny”. Jedna z przedszkolnych sal zamieniła się w wielką barwną łąkę, pełną kwiatów, ptaków i owadów. W tym dniu w strojach obowiązywały wiosenne barwy, a przede wszystkim kolor zielony.

Dzieci piosenkami, zabawami, konkursami oraz wspólnym tańcem przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Nie zapomniały przy tym o uroczystym pożegnaniu zimy, której symbolem jest kukła Marzanny, bogini zła i srogiej zimy. Wszyscy bawili się wspólnie z wykonaną kukłą Marzanny i śpiewali piosenki na pożegnanie zimy. Chociaż zima nie chce ustąpić, to i tak musi odejść, bo takim prawem rządzi przyroda i kolejna pora roku musi nadejść. Żeby przyspieszyć nadejście wiosny, dzieci wyniosły Marzannę do przedszkolnego ogrodu, gdzie pożegnano ją okrzykami: „Precz, zimo zła!”. Następnie udaliśmy się na pierwszy wiosenny spacer.

Podczas wspólnego spotkania został rozstrzygnięty wewnątrz przedszkolny konkurs na palmę wielkanocną. Wszystkie biorące w konkursie dzieci, dostały dyplom i mały upominek. Z pośród palm dostarczonych przez dzieci, zostały wybrane trzy, które trafiły do Klasztoru oo. Franciszkanów w Koninie na ogłoszony przez nich wspólnie z Centrum Kultury i Sztuki konkurs „Palmy Wielkanocne”.

Były to palmy:

Wiktorii Motacz
Antoniego Wadelskiego
Patryka Stępniaka

Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom!