Truskawkowa królowa 16.06.2016

TRUSKAWKOWA  KRÓLOWA

Dnia 16 czerwca 2016 roku w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Mali kucharze gotują zdrowo i kolorowo”, odbyło się zajęcie pt. Truskawkowa królowa – warsztaty z rodzicami jako podsumowanie projektu.
W tematykę zajęcia wprowadziła nas Pani Renata, która opowiedziała nam kilka ciekawostek o truskawce i  zaprezentowała krzaczek tej roślinki. Następnie pokazała nam różne produkty i wyjaśniła co możemy z nich przygotować. Umyte truskawki obieraliśmy z szypułek, miksowaliśmy, kroiliśmy, nadziewaliśmy, maczaliśmy w czekoladzie i bitej śmietanie, układaliśmy i deserki gotowe!
Z pomocą naszych rodziców i Pań wyczarowaliśmy torcik z truskawkami i galaretką, babeczki nadziewane truskawkami i bitą śmietaną, szaszłyki z truskawek, gofry z truskawkami i bitą śmietaną, truskawki w czekoladzie, koktail z truskawek oraz makaron z musem truskawkowym.
Robiąc desery fajnie się bawiliśmy.
Po skończonej pracy, pięknie nakryliśmy do stołu i zabraliśmy się do próbowania. Zaprosiliśmy też naszą Panią intendentkę Beatę i Panią kucharkę Magdę aby pokazać im, że my też potrafimy gotować, a jednocześnie podziękowaliśmy im za pomoc w całorocznej realizacji projektu. Tym zajęciem udowodniliśmy, że świetni z nas kucharze, którzy gotują zdrowo i kolorowo!