Wycieczka do Starego Konina 27.09.2018

WYCIECZKA  DO  STAREGO  KONINA

W związku z realizacją innowacji o treści krajoznawczej „Podróże ze Słoneczkiem”, dzieci z grupy II z Panią Renatą Nowicką wybrały się autobusem podmiejskim linni 56, na wycieczkę do Starego Konina.
Zwiedzanie, dzieci rozpoczęły od Placu Wolności, następnie udały się na zabytkowy most na rzece warcie. Potem Bulwarami nadwarciańskimi przeszły do Certum Informacji Turystycznej, gdzie obejrzały wystawę zdjęć przedstawiającej zabytki Konina na starej i nowej fotografii. Zapoznały się z charakterystycznymi miejscami naszego miasta i każdy przedszkolak otrzymał ulotkę „Spacerkiem po Koninie”. Następnie dzieci obejrzały Dworek Marii Urbanowskiej, konińskiej dziecięcej pisarki i przeszły spacerkiem na Plac Zamkowy.
Na zakończenie zwiedzania, przedszkolaki udały się do Kościoła św. Bartłomieja, gdzie na terenie placu parafialnego stoi Słup Milowy, zabytek wyznaczający połowę drogi z Kruszwicy do Kalisza na dawnym Szlaku Bursztynowym. Zmierzając na przystanek autobusowy przedszkolaki wstąpiły do Ratusza i odwiedziły pracowników Konińskiego Wydziału Oświaty.