XIV Forum Oświatowe 24.03.2018

XIV FORUM OŚWIATOWE

Już po raz czternasty Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zaprosił na oświatowe forum, podczas którego zaprezentowały się placówki oświatowe. Podczas tegorocznej imprezy, która odbyła się 24 marca 2018 roku w hali MOSiR wystawiły się 54 placówki, od przedszkoli do szkół wyższych.

Konińskie Forum Oświatowe było doskonałą okazją do wręczenia nagród i dyplomów laureatom konkursów organizowanych i współorganizowanych przez MODN w Koninie. Podczas forum przedszkola, szkoły i placówki oświatowe starały się pokazać swoje atuty i zachęcić odwiedzających do skorzystania z ich oferty.

Zwiedzających witały barwne figurki konika szachowego – to efekt projektu, który podjęliśmy przed forum, czyli „Plastyczne impresje wokół herbu Konina. Kreatywny przedszkolak, kreatywny uczeń” – wyjaśnia K. Wereszczyński. Zadanie polegało na tym, że my dostarczyliśmy placówkom oświatowym formy konika szachowego, a szkoły i przedszkola miały je ozdobić. Efekt przerósł nasze oczekiwania. Widać że dzieci, młodzież, nauczyciele są kreatywni. Efekt jest ciekawy i do wykorzystania dalej. To takie ruchome wizytówki naszych placówek oświatowych. Tak też możemy prezentować konińską edukację.

Podczas trwania imprezy, na scenie odbywały się występy artystyczne oraz prezentacje uczestników forum. Nasze przedszkole zaprezentowało się w tańcu „Anastazja”. Jak co roku rozstrzygnięto również konkurs na najlepsze stoisko.