Zajęcia dla rodziców w grupie II 25.01.2017

Zajęcia dla rodziców w grupie II

 

25 stycznia 2017 roku w grupie drugiej odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców na temat: „Zabawy z literkami ” – według metody I. Majchrzak. Zajęcia poprowadziła Pani Renata Nowicka. Celem zajęcia było wprowadzenie dziecka w świat liter poprzez zabawę, kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania oraz dostrzeganie pozytywnych odczuć i satysfakcji z osiągniętego sukcesu.
Dzieci wraz z rodzicami, na początku, przypomniały kolejno poznane litery alfabetu. Sprawdziły swoją obecność wizytówkami z imionami – zabawa „Znajdź swoją wizytówkę”. Wyszukiwały w wizytówkach litery podane przez nauczyciela – „Wstań i pokaż literę”, „Samolot”. Wyszukiwały obrazki na określoną głoskę, dzieliły słowa na sylaby i głoski – zabawa „Słowa”, „Jaki wyraz powiedziałam”. W kolejnej zabawie, każde dziecko wybierało sobie dowolny wyraz, następnie chętny przedszkolak rzucał kostką literową, a pozostałe szukały wskazanej przez kostkę litery w wyrazach. Układały wyrazy z sylab i wspólnie z rodzicami odczytywały powstałe wyrazy, które przyklejały na kartkę i rysowały jego znaczenie.
Na zakończenie zajęcia każdy mógł się wypowiedzieć, czy zabawa mu się podobała, czy nie, po czym Pani Renata podziękowała wszystkim za udział w zajęciu.