II Przegląd Piosenki Biesiadnej 3.12.2019

W naszym przedszkolu odbył się II Przegląd Piosenki Biesiadnej przedszkoli z Miasta Konina. Wśród uczestników było Przedszkole nr 2, 11,14, 16, 17, 31. Typowe  Biesiady urządzano w czasach staropolskich. Biesiady były to wielkie przyjęcia z dużą ilością jedzenia, picia, z muzyką, które trwały nawet przez 2 dni. Podczas biesiady często wznoszono toasty. Dawniej wyprawiano je dość często. Powodem ich  zorganizowania mógł być ślub, chrzest, pogrzeb, ale również sąsiedzkie odwiedziny. Swoją piosenkę biesiadną mają Niemcy, Irlandczycy, a nawet Japończycy. Do dziś polska gościnność jest znana  i chwalona w wielu krajach.  Obecnie także lubimy  biesiadować. Zmęczeni codziennymi troskami, spotykamy się na weselach, grilowaniu czy ognisku i jemy, pijemy, wspólnie śpiewamy i bawimy się.  Dzieci z przedszkoli podczas biesiadnego spotkania  śpiewały piosenki, radosne i beztroskie, taneczne i  rytmiczne. Był nawet taniec biesiadny. Wszyscy doskonale się bawili. Na zakończenie były dyplomy dla przedszkoli i podziękowania dla nauczycieli za przygotowanie. Dzieci także otrzymały dyplomy i upominki. Wszyscy spotkali się na poczęstunku zorganizowanym przez rodziców naszego przedszkola.