18.09.2020 SPRZĄTANIE ŚWIATA

Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World, który wywodzi się z Australii. Został zapoczątkowanego w 1989 roku. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Sprzątanie świata ” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz wykonywanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Nasze przedszkole co roku uczestniczy w tej akcji. Bierzemy udział w sprzątaniu „naszej małej Ojczyzny”. Dzieci z grupy II wybrały się na wycieczkę nad jezioro, aby tam zrobić na małym odcinku porządki. Śmieci było dużo. Przedszkolaki świetnie sobie z tym poradziły. Wszyscy chętnie zbierali puste butelki, opakowania i porzucone kartony. Udało się nazbierać 4 worki śmieci. Cieszymy się, że mogliśmy choć w małym stopniu mieć wpływ na ochronę naszej przyrody.