16.03.2021 IMIENINY PRZEDSZKOLA

Międzynarodowy Dzień Słońca co roku obchodzony jest 18 marca. Celem święta jest upowszechnienie wiedzy na temat Słońca oraz jego wpływ na Ziemię. Święto zostało ustanowione przez Europejską Agencję Kosmiczną ESA i NASA.

Po raz pierwszy Międzynarodowy Dzień Słońca był obchodzony w 2007 roku.
W naszym przedszkolu obchodziliśmy ten dzień 16 marca, były to imieniny naszego przedszkola, bo przecież nazywamy się „Słoneczko”.

Nasza uroczystość miała na celu uświadomienie dzieciom roli Słońca dla wszystkich istot żywych na Ziemi.

W tym dniu wszyscy ubraliśmy się na żółto. Klasa została udekorowana żółtymi ozdobami. Były wspaniałe zabawy, zagadki, tańce i piosenki. Dzieci poznały przygodę „Kapryśnej królewny”, przez którą wszystko na świecie stało się żółte. Uroczystość zakończyła się żółtym poczęstunkiem: dzieci smakowały paprykę, cytryny, chrupki, żółty ser, galaretkę i żółty sok.