30.09.2021 JESIENNY SPACER DO BIBLIOTEKI

Książka „Cztery pory roku z Zofią Urbanowską” Joanny Łagodzińskiej stała się też powodem naszego jesiennego spaceru do Filii „Gosławice”.

Wybraliśmy się do biblioteki by poznać osobę Zofii Urbanowskiej i jej twórczość  A książka Joanny Łagodzińskiej nam w tym pomogła. Nawiązująca do „Gucia zaczarowanego”, będąca swoistą biografią pisarki, ukazuje ją na tle ożywionej przyrody. Zwierzęta, owady i rośliny są obserwatorami życia Zofii, którego etapy podzielone zostały w książce na pory roku.

„Cztery pory roku z Zofią Urbanowską” Joanny Łagodzińskiej ubogacają przepiękne ilustracje. To one oraz otaczająca nas zewsząd złota polska jesień, podsunęły pomysł na zabawę plastyczną.

Kolorowe, jesienne liście pozwoliły nam stworzyć zwierzątka, które są jednocześnie bohaterami książek Zofii Urbanowskiej i Joanny Łagodzińskiej. Najładniejsze prace zostały nagrodzone książkami.

Zajęcia odbyły się w ramach „Cztery pory roku z Zofią Urbanowską” to zadanie publiczne realizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół MBP w Koninie, współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu Miasta Konina. Oficjalnym Partnerem Projektu jest Miasto Konin.