22.09.2022 SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W ramach realizacji tematu kompleksowego „Droga do przedszkola” nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Pan dzielnicowy przekazał dzieciom informacje na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę. Dzieci zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki, które zaprezentował pan policjant, pałkę, odznakę „policjanta”, a także przymierzały z radością czapkę oraz kamizelkę odblaskową. Policjanci zwrócił uwagę dzieci na kolor umundurowania oraz przybliżyli im na czym polega ich praca. Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, który policjanci zaparkowali na terenie naszego przedszkola. Każde dziecko otrzymało broszurę do kolorowania o zasadach ruchu drogowego. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.