06 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji. St.asp. Agnieszka Ochocka oraz mł. asp. Jakub Chwalisz, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię, zabaw na świeżym powietrzu. Następnie wytłumaczyli jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi, zwierzętami, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.

W dniu 04 czerwca na terenie naszego przedszkola odbył się Dzień Dziecka z udziałem animatorek. Radosne świętowanie rozpoczęło się od zabaw integracyjnych, puszczania olbrzymich baniek mydlanych, przeciągania liny. Wiele radości sprawiło dzieciom malowanie twarzy, czy robienie ozdobnych tatuaży. Wszystkim było bardzo wesoło i nawet słoneczko ciekawie wyjrzało zza chmury.

29 maja odbył się ŚRODOWISKOWY FESTYN RODZINNY DLA SPOŁECZNOŚCI GOSŁAWIC, którego nasze przedszkole było współorganizatorem. Podczas festynu, odbyły się występy artystyczne, pokazy talentów, malowanie na płótnie, konkursy rodzinne. Dla wszystkich dzieci była wata cukrowa, popcorn i upominki.

Dnia 23 maja 2024 r., już po raz szósty, odbył się Przegląd Twórczości Angielskiej, którego organizatorem tradycyjnie było Przedszkole nr 32 z oddziałami integracyjnymi w Koninie. Naszą placówkę reprezentowały dziewczynki z grupy II : Amelka, Lena, Maja, Marysia. Głównym założeniem przeglądu jest wzbudzenie u dzieci pozytywnych emocji, motywowanie ich do nauki języka angielskiego oraz promowanie talentów i budowanie wiary we własne siły. Przedszkolaki zaprezentowały wysoki poziom umiejętności podczas scenek, opowiadań, piosenek oraz inscenizacji ruchowych. Wszystkie grupy zostały wyróżnione, otrzymały dyplomy, a także balony i upominki.