Dzień Niepodległości 10.11.2017

W NASZYM PRZEDSZKOLU


Kto ty jesteś?
– Polak mały…

W naszym przedszkolu w dniu 10 listopada 2017 roku obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych oraz flagi. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w odświętnych strojach. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Następnie dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości. Dzieci prezentowały swoje wiadomości na temat symboli narodowych, zabytków charakterystycznych dla wybranych miast, wydarzeń historycznych naszej ojczyzny. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.