Międzynarodowy Dzień Wody 04.04.2017

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WODY

 

Dzień Wody odbył się w przedszkolu w dniu 4 kwietnia 2017 roku. Poprosiłyśmy rodziców, aby w tym dniu ubrali dzieci na niebiesko.
Reszta była dla przedszkolaków niespodzianką.
Postanowiłyśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej, uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin.
Dzieci brały udział w zabawach umusłowych, muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: jaka jest woda? czy coś w tej wodzie jest? co pływa w wodzie, a co tonie? Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki. Najwięcej frajdy sprawiły im ćwiczenia oddechowe: burza w szklance wody, gdzie trzeba było wprawić wodę w ruch za pomocą słomek poprzez puszczanie bąbelków. Zadania przeplatane były muzyką i zabawami rytmicznymi.
Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!