Powitanie wiosny 21.03.2016

P O W I T A N I E   W I O S N Y

21 marca 2016 roku dzieci przybyły do przedszkola w dobrych nastrojach i pięknie przebrane w wiosenne stroje i wiosenne emblematy, aby zaakcentować nadchodzącą porę roku.
Wszystkie przedszkolaki zebrały się w jednej sali naszego przedszkola, żeby wspólnie powitać wiosnę. Dzieci z wielkim zaangażowanie pomagały zamienić kukłę „Marzanny” w kolorową wiosnę. Przygotowały dla niej kwiatową sukienkę, pelerynkę, na głowę włożyły jej wianek. Pani Wiosna stanęła w korytarzu naszego przedszkola aby wszystkim przypominać, że właśnie do nas przyszła.
Dzieci z uśmiechem na ustach śpiewały „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, ciebie już żegnamy, bo wiosnę witamy”.
Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Witały wiosnę piosenkami, które wcześniej przygotowały w swoich grupach, a także bawiły się tańcząc przy wesołej muzyce.