Przegląd Piosenki Biesiadnej 21.11.2018

PRZEGLĄD  PIOSENKI  BIESIADNEJ

W dniu 21 listopada 2018 roku odbył się w naszym przedszkolu Przegląd Piosenki Biesiadnej dla dzieci z przedszkoli konińskich. Przegląd został ogłoszony we wrześniu. Zgłosiło się kilka placówek. Dzieci zaprezentowały się w piosenkach wszystkim dobrze znanym.
Pani Dyrektor powitała zebranych gości, rodziców, nauczycieli i dzieci solistów. Prowadząca biesiadę Pani Beata Nawrocka-Gębka przekonywała wszystkich, że warto śpiewać. Śpiewanie zawsze towarzyszy przyjemnemu spędzaniu czasu. Na wszystkich wspólnych spotkaniach rodzinnych czy towarzyskich w gronie znajomych, towarzyszy nam radosna atmosfera. Jednym z elementów radości jest właśnie piosenka.
Piosenki biesiadne zostały rozpowszechnione w naszym kraju w latach 90, a rozsławił je Zbigniew Górny. Pokazał, że są wspaniałą okazją wspólnej zabawy różnych pokoleń. Dzisiaj spotkania rodzinne zazwyczaj kończą się śpiewaniem piosenek właśnie biesiadnych. Kto dzisiaj nie zna „Miała baba koguta”„Poszła Karolinka” czy „Gdybym miał gitarę” albo „Upływa szybko życie”.
Biesiadę rozpoczęły nasze dzieci z przedszkola tańcem w rytm „Hej bysta woda” w różnych tonacjach muzyki: disco polo, disco, poleczki, samby, walca.
Dzieci wprowadziły wszystkich zebranych gości, nauczycieli i rodziców w wspaniały biesiadny nastrój. Na koniec były prezenty, dyplomy i biesadny poczęstunek.