Uroczystość Patriotyczna 19.10.2018

UROCZYSTOŚĆ PATRIOTYCZNA

W dniu 19 października 2018 roku w przedszkolu odbyła się uroczystość związana ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.
Na uroczystość przybyli rodzice, krewni dzieci, a także zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas:

Prezydenta Miasta Konina reprezentował Jego zastępca Pan Sebastian Łukaszewski
Radny Rady Miasta Pan Wiesław Wanjas
Dyrektor szkoły Podstawowej nr 10 Pan Karol Fritz
Dyrektorki Przedszkoli nr 1, 15 i 31
Dyrektor Muzeum Okręgowego reprezentowała Pani Elżbieta Sztamblewska
z biblioteki filia Gosławice Pani Dagmara Darłak i Pani Alicja Wiśniewska
Dzielnicowi Komendy Policji z Panem Michałem Siwkiem
Pani Dyrektor powitała serdecznie zebranych na uroczystości. Nawiązując do wydarzeń powiedziała, że 100 lat temu, dla nas, dla Polaków miało miejsce ważne wydarzenie. Polska uzyskała niepodległość. Duże zasługi w tym wydarzeniu miał Józef Piłsudski i jego Legiony Polskie. Piłsudski był człowiekiem „Chorym na Polskę”. Miał niesamowitą charyzmę, siłę charakteru. Jego zaletą było to, że potrafił przekazywać słuchaczom swoje myśli. Nasze przedszkole dzisiaj świętuje to wydarzenie sprzed 100 lat. Dlatego są zaproszeni goście i rodzice.
Dzieci zaprezentowały piękny program. Przy dźwiękach piosenki „Piękna nasza Polska cała” krokiem w takt Poloneza weszły na scenę. Były pieśni i tańce. Zebrani goście włączyli się do wspólnego śpiewania. Bo któż nie zna takich pieśni jak „Wojenko, wojenko”, „Pierwsza brygada” czy „O mój rozmarynie”. To pieśni, które są w sercach wszystkich Polaków.
Dzieci wyglądały przepięknie w swoich strojach w kolorach barw narodowych. Także personel włączył się do części artystycznej, co dodało uroczystości wiele uroku. W piosence finałowej „Bo wszyscy Polacy” powiewały biało czerwone wstążki, serduszka i chorągiewki. Uroczystość była doskonałą lekcją historii dla wszystkich zebranych.